Czym zaskoczyć gości na ślubie?

2015-02-03 11:00:00 (ost. akt: 2015-02-03 10:47:45)

Dzień ślubu jest wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego nowożeńcy starają się, by był pełen atrakcji dodatkowych. Niektórzy decydują się na pokaz fajerwerków, inni wybierają wypuszczanie gołębi, jeszcze inni stawiają na oryginalny stół i czekoladową fontannę, która zachwyci gości.

Czym zaskoczyć gości na ślubie?

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Coraz więcej nowożeńców decyduje się na zwieńczenie uroczystości weselnych pokazem fajerwerków. Warto jednak wiedzieć, że na pokaz zimnych ogni należy mieć pozwolenie. Lepiej więc nie przygotowywać tej części ślubu na własną rękę, a zlecić profesjonalistom. Pokaz sztucznych ogni, choć niewątpliwie ciekawy, jest w dużym stopniu uzależniony od pogody. W deszczu lub śniegu może okazać się niewypałem. Mniej ryzykujemy, jeśli na fajerwerki decydujemy się w miesiącach letnich, natomiast jesienią lub zimą wszystko będzie zależało od pogody.


Fajerwerki — nie wszędzie możliwe


Jeśli planujemy na weselu pokaz fajerwerków, powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie miejsce w pobliżu sali weselnej; odpowiednio oddalone od publiczności, a jednocześnie na tyle bliskie, by można było bez przeszkód podziwiać pięknie rozświetlone niebo. Możemy zdecydować się na kupno zestawu samoobsługowego lub o wiele bezpieczniejszy i bardziej atrakcyjny pokaz w wykonaniu profesjonalistów.
Gdy już załatwimy formalności, pozostaje wybór fajerwerków. Firmy realizujące pokazy dysponują zwykle filmami przedstawiającymi poszczególne oferty. Dzięki temu łatwo możemy określić, które efekty nam się podobają. Istotny jest również czas pokazu. Fajerwerki trwające zbyt długo mogą być po prostu nudne, dlatego dużo bardziej efektowne są krótsze, dynamiczne pokazy rozświetlające niebo niż przedłużające się strzelanie z długimi przerwami i pustym niebem.

Wypuszczenie gołębi na ślubie ma symbolizować szczęście i trwałość związku.

Gołębie na szczęście


Coraz większą popularnością podczas uroczystości weselnych cieszy się wypuszczanie gołębi. To wydarzenie jest nie tylko atrakcją, ale ma też wymiar bardziej symboliczny — ptaki mają zapewnić trwałość i zgodność związku, dostatek i szczęście świeżo poślubionej parze. Co więcej, jest ono niezwykle estetyczne i widowiskowe. Wiele firm oferuje wypożyczenie pary gołębi, po jednym dla panny i pana młodego. Można też wypożyczyć całe stadko — wtedy para młoda wypuszcza po jednym, a pozostałe są widowiskowo wypuszczane z klatek chwilę później. Nie są to oczywiście zwykłe gołębie, które na co dzień widujemy w parkach, tylko piękne, ozdobne rasy, najczęściej białe. Koszt takiej ślubnej atrakcji jest uzależniony od rasy i ilości gołębi, terminu i lokalizacji — kształtuje się na poziomie od stu do kilkuset złotych.
Choć wypuszczenie gołębi jest ciekawą i nowatorską atrakcją, ma też sporo minusów. Przede wszystkim jest uzależnione od pogody. Gołębie nie polecą podczas mgły, silnego wiatru, ulewnego deszczu, w czasie burzy i przy niskich chmurach. Ptaki na ślub możemy zamówić, jednak dobrej pogody już nie — nikt nam nie zagwarantuje, że ten punkt wesela dojdzie do skutku.


Czekolada w fontannie


Ciekawą weselną atrakcją są też fontanny czekoladowe, dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. W zależności od upodobań można wybrać zwykłą, ciemną czekoladę lub białą, która bardziej dopasuje się do jasnej ślubnej stylistyki. Fontanna będzie świetnym urozmaiceniem stylowego nakrycia stołu weselnego. Trzeba jednak uważać, by przy okazji korzystania ze słodkiej atrakcji nie zabrudzić za bardzo białych obrusów.
abc

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ewelina #1812867 | 91.199.*.* 11 wrz 2015 16:03

    Ostatnio furorę robią fotobudki, a wybór firm oferujących taką atrakcję na wesele jest ogromny, np. pierwszy lepszy wynik z Google - http://photomat.pl/.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. babka-z-klasa #1654214 | 83.6.*.* 3 lut 2015 11:33

    Kiepskie pomysły, a jest tyle innych możliwości. Niestety większość Młodych Par kopiuje to, co już dawno jest niemodne. Ja korzystałam z pomocy agencji avena z Olsztyna. I mieliśmy wesele, którego zazdrościli nam wszyscy znajomi. My sobie zresztą też.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz