Dobre miejsce na wesele

2015-02-04 10:00:00 (ost. akt: 2015-02-03 14:42:24)

Szukając idealnego miejsca na wesele, nie powinniśmy kierować się jedynie wolnymi terminami oraz okazyjną ceną. Niewielki koszt wynajęcia sali lub zbyt dużo wolnych terminów to znak, że poziom naszego przyjęcia weselnego nie będzie najwyższy.

Dobre miejsce na wesele

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Zanim zabierzemy się za poszukiwania konkretnego miejsca, musimy dokładnie policzyć naszych weselnych gości. Innego miejsca będziemy poszukiwać, gdy planujemy zaprosić 50 osób, a innego, jeśli marzy nam się weselisko na sto par. Dużych sal jest znacznie mniej, dlatego terminy należy w nich rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, czasem nawet rok wcześniej.

A może pałac?


Kolejną kwestią jest lokalizacja – zależy ona głównie od upodobań przyszłych małżonków: czy ma być w centrum i blisko kościoła, czy może z dala od miejskiego zgiełku, za to z przepięknymi widokami i plenerami. Pamiętajmy, że im dalej od centrum, tym droższy będzie transport gości. Wybierając salę weselną, powinniśmy też kierować się stylem, w jakim chcemy zorganizować wesele. Jeśli marzy nam się zabawa na wysokim poziomie, szukajmy zabytkowych wnętrz, pałacyków, uroczych dworków czy wysmakowanych sal. Jeśli natomiast stawiamy na swojskość i naturalność, możemy zdecydować się na wystrój folklorystyczny lub w klimacie karczmy.

Dopilnuj szczegółów


Jeśli upatrzymy sobie salę, która odpowiada naszym wyobrażeniom i wymaganiom, warto też sprawdzić, co właściciele oferują w przykładowym weselnym menu, co konkretnie zawiera się w cenie. Sprawdźmy, czy jest sprawna klimatyzacja i wystarczająca ilość miejsc parkingowych. Dowiedzmy się, czy w cenie są napoje, ciasta i owoce oraz czy wystrój jest gotowy, czy trzeba zadbać o niego we własnym zakresie. Upewnijmy się też, czy jest możliwość wnoszenia własnego alkoholu, czy trzeba napoje procentowe zakupić w lo- kalu. Takie drobne niuanse mogą sprawić, że początkowo przystępna oferta okaże się dużo bardziej kosztowna.
abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB