Pan młody jak z żurnala

2015-02-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-06 14:10:06)

Para młoda powinna współgrać pod względem wyglądu. Pan młody musi zaczekać z kupnem garnituru do chwili, gdy jego narzeczona wybierze suknię ślubną. Od kreacji przyszłej małżonki w dużej mierze zależy stylizacja pana młodego.

Pan młody jak z żurnala

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Przyszły mąż może zdecydować się na ubiór klasyczny lub nowoczesny. Wszystko zależy od jego indywidualnych upodobań — chodzi przecież o to, by w tym ważnym dniu czuł się jak dobrze ubrany, a nie jak przebrany. Gdy pan młody chce podążać za najnowszymi trendami mody, wybierze garnitur o szczupłej linii — doskonale skrojony, idealnie dopasowany do sylwetki, nigdy jednak zbyt obcisły.

W marynarce lub we fraku


Oprócz garniturów czy surdutów na mężczyzn czeka szeroka oferta uzupełniających elementów. Dodatki dla pana młodego dopełniają całości i nadają ubiorowi określony charakter. Są to: kamizelka, musznik i butonierka, a także spinki do mankietów, zegarek czy pasek do spodni. Wszystkie dodatki powinny być wybrane świadomie, pasować do siebie formą i kolorem. Jeżeli młodzi decydują się na jakiś kolor przewodni, to butonierka czy krawat muszą do niego nawiązywać.
Elegancki pan młody coraz częściej sięga po klasyczne i sprawdzone wzorce ubioru. Świetnie sprawdza się tu frak angielski, grafitowy męski żakiet o wydłużonej ku tyłowi i zaokrąglonej linii. Do tego jaśniejsza szara kamizelka i prążkowane spodnie.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się też garnitur jednorzędowy, wykonany z najlepszych materiałów, dający wrażenie lekkiego połysku. Jest odporny na zgniecenia, a przy tym miękki i delikatny w dotyku.

A może szycie na miarę?


Jeżeli w żadnym salonie mody męskiej pan młody nie znajdzie nic na miarę swoich potrzeb, bez problemu może garnitur uszyć. Szycie na miarę ma sporo zalet, których nie mają zakupy w sklepie odzieżowym. — Klient sam dokonuje wyboru formy z szerokiej gamy modeli, decyduje o rodzaju tkaniny i dodatków — wyjaśnia Dorota Słowicka-Latkowska, właścicielka salonu mody męskiej New Men. — Aby zamówić ubranie w usłudze ,,szycie na miarę ”, personel naszego salonu dokonuje pomiaru klienta na podstawie bazy standardowych wzorów. Wybiera ten, który najbardziej odpowiada pomiarom klienta i nanosi poprawki. Szycie na miarę pozwala klientowi uczestniczyć w tworzeniu odzieży od fasonu, poprzez wybór tkanin, aż do skomponowania wszystkich dodatków. Kolejną zaletą jest możliwość przymierzenia i obejrzenia gotowego produktu z kolekcji w innym rozmiarze, a później dostosowanie go do swojej figury.
abc

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kamil #1675792 | 83.26.*.* 26 lut 2015 13:24

    Super artykuł tylko pełen nieścisłości!!!, Co to jest frak angielski, butonierka? Przecież ludzie to czytają i szukają tu inspiracji, trzeba wiedzy i fachowości, jeśli już się o czymś pisze to konkretnie i na temat.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz