Zamiast limuzyny Sokół Millennium

2016-02-03 12:00:00 (ost. akt: 2016-02-03 12:49:38)

Spontaniczny ślub w oparach zabawy w małej kapliczce w Las Vegas... Takie rzeczy tylko w filmach. Ślub to ogromne przedsięwzięcie, która wymaga szczegółowego planowania. Nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Zamówienie terminu w kościele, wynajęcie sali i wiele innych rzeczy związanych z tym wydarzeniem należy załatwić znacznie wcześniej.

Zamiast limuzyny Sokół Millennium

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Datę ślubu najlepiej jest ustalić przynajmniej rok wcześniej. Planowanie zaczynamy od rezerwacji terminu kościelnego, jeżeli decydujemy się na kościelną ceremonię. Jeżeli chodzi o ślub cywilny, to urząd stanu cywilnego może przeprowadzić taką ceremonię nie wcześniej niż na miesiąc po złożeniu dokumentów, ale też nie później niż po sześciu miesiącach (bo tyle dokładnie ważne są zaświadczenia wystawiane przez USC). Dlatego to właśnie powinna być pierwsza decyzja narzeczonych — forma ślubu.


Sprawdź dokładnie umowę


Kiedy już ustalimy datę TEGO DNIA, powinniśmy zacząć rozglądać się za salą weselną. Przy wyborze sali należy zwrócić uwagę na umowę — Bardzo ważne jest skonstruowanie precyzyjnych umów z podwykonawcami, a przede wszystkim wnikliwe przeczytanie i wynegocjowanie umowy z menadżerem lokalu, w którym chcielibyśmy zorganizować nasze wesele. Często zdarza się, że menadżerowie sal naciskają parę młodą na szybkie podpisywanie umów, tuszując tym samym drobne niedociągnięcia ukryte w zapisach — mówi Marzena Ramotowska, wedding planerka. Wybór sali jest najbardziej newralgicznym tematem podczas ustaleń weselnych — Pomysłów było wiele, ale przede wszystkim cena miała współgrać z tym, co proponują właściciele lokali. Musiało też być blisko Olsztyna, żeby gości nie męczyć daleką jazdą z urzędu — opowiada Ewelina. — Trafiło na ośrodek pod Gietrzwałdem, taki typowy dom weselny, ale z klimatem. Nie wyobrażam sobie wesela w środku miasta — dodaje. Joanna, która w ubiegłym roku brała ślub, uważa, że wybory związane z weselem nie do końca zależą wyłącznie od młodych. — Miejsce zależy przede wszystkim od funduszy, jakimi dysponujemy. Można marzyć o wystawnym weselu w eleganckim hotelu, ale finanse weryfikują takie marzenia. Często całość lub część kosztów wesela pokrywają rodzice państwa młodych. A skoro już płacą, chcą mieć także coś do powiedzenia przy organizacji - to normalne, choć dobrze jest wypracować kompromisy — opowiada Joanna.

Fot. Fotolia.com

Gwiezdne wesele z szaloną fotobudką


Kiedy już mamy ustalony termin, zabierzmy się za listę gości i wybór świadków. Dobrze z góry zaplanować motyw przewodni naszego wesela. W tym względzie pary mają praktycznie nieograniczoną dowolność. — Najciekawszym motywem, jaki realizowaliśmy z warszawskim oddziałem Pracowni Ślubnej było wesele w klimacie sagi Star Wars. Jak na Gwiezdne Wojny przystało, dworek, w którym zorganizowaliśmy imprezę, został zasypany złotymi gwiazdami. Wystąpiły jako confetti, elementy papeterii, ale również ciasteczka – souveniry dla gości. Nasza dekoratorka zrobiła też symboliczne gwiezdne inicjały, które przyozdobiły stół nowożeńców — opowiada Marzena Ramotowska — Największą atrakcją wesela okazała się jednak fotobudka. W tygodniu przed imprezą, zadzwoniła do nas mama panny młodej z prośbą, abyśmy przygotowały dla Marty i Marka jakąś niespodziankę. Na fali podniebnych pomysłów zaproponowałyśmy fotobudkę. Ale nietypową. Oprócz tradycyjnych boa, wielkich okularów czy wąsów, wypożyczyłyśmy stroje z „Gwiezdnych Wojen” — wspomina pani Marzena.

Pamiętajcie o śnie


Na około cztery miesiące przed ślubem na biurku księgowej powinny pojawić się wasze podania o urlop na czas wesela i podróży poślubnej. Dwa-trzy miesiące przed uroczystością osoby z wcześniej przygotowanej listy gości muszą otrzymać zaproszenia. Dobrze, kiedy ich projekt zgadza się z motywem przewodnim wesela. Ostatni miesiąc przed weselem to czas na przymiarki strojów, próbne makijaże i fryzury oraz dopracowanie szczegółów technicznych. Przygotowania pochłoną wiele energii, dlatego dzień przed weselem radzimy w miarę możliwości zrelaksować się i koniecznie się wyspać – przed wami doba pełna wrażeń!

kraw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB