Bukiet ślubny na miarę twoich marzeń

2017-02-01 08:00:00 (ost. akt: 2017-01-31 12:14:53)

Można powiedzieć, że kwiaty na ślubie to dodatek do całości, ale czy wyobrażasz sobie ten dzień bez kwiatowej dekoracji? Dzień ślubu to wyjątkowa, jedyna taka chwila w życiu i taki sam powinien być twój bukiet ślubny!

Bukiet ślubny na miarę twoich marzeń

Autor zdjęcia: Kwiaciarnia "W te pędy"

Ale jakie kwiaty wybrać, czym się kierować? - Najpiękniejsze bukiety to te, które pasują do urody panny młodej, odzwierciedlają jej charakter i są stworzone z jej ulubionych kwiatów. Jeśli takowych nie posiadasz, skup się po prostu na ulubionym kolorze, a inspiracji szukaj dosłownie wszędzie! – zachęca Justyna Kalinowska, florystka. Wystarczy przecież prześledzić strony internetowe poświęcone ślubnym trendom lub profile kwiaciarni w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach masz możliwość zainspirowania się trendami z całego świata, więc śmiało z niej korzystaj.

Fot. Kwiaciarnia "W te pędy"


Wybieraj kwiaty sezonowe, bo dzięki temu możesz liczyć na ich świeżość i większą wytrzymałość. - Warto postawić na bukiet mieszany, bo dzięki różnym fakturom i kolorom będzie bardziej efektowny i na pewno zostanie zapamiętany przez gości weselnych. – radzi Justyna Kalinowska. Nie jest to sezon na twój ulubiony kwiat? Zapytaj o niego swojego florystę, może będzie w stanie go dla ciebie zdobyć.

Fot. Kwiaciarnia "W te pędy"
Ważną kwestią jest również kształt bukietu. Zastanów się, jaki najbardziej pasowałby do twojej sukni i figury oraz który podkreśli twoje atuty. Od kilku sezonów serca przyszłych panien młodych podbijają naturalnie ułożone, zwiewne i roztrzepane bukiety. Jeśli jednak masz wątpliwości, co byłoby najlepsze, poradź się swojego florysty.

Twój bukiet powinien być inspiracją dla całej oprawy ślubnej i weselnej. Niech elementy z niego powtórzą się w przypince dla pana młodego, świadka i bukiecie świadkowej. Możesz postawić na powtórzenie wszędzie tych samych gatunków kwiatów lub skupić się jedynie na kolorach. Pamiętaj, że powtarzające elementy zawsze się obronią.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB