Zadbaj o kondycję jeszcze przed ślubem

2014-01-23 15:14:28 (ost. akt: 2014-01-27 14:31:54)

Jak zbudować siłę i masę mięśniową, która poprawi nasz wygląd, samopoczucie oraz przyda się, choćby podczas przenoszenia nowo poślubionej małżonki przez próg? Odpowiedź jest prosta. Należy rozpocząć treningi prowadzone metodą HardStyle Pavla Tsatsouline'a w systemie StrongFirst.

Zadbaj o kondycję jeszcze przed ślubem

Autor zdjęcia: Photobucket

Siła przydaje się na co dzień i od święta. Każdego dnia czekają na nas wyzwania, którym próbujemy podołać... A to sąsiad poprosi o przeniesienie kanapy, a to sąsiadka o podrzucenie zakupów. Są jednak sytuacje, kiedy w żadnym razie nie możemy zawieść. Na przykład wtedy, kiedy przenosimy swoją nowo poślubioną żonę przez próg...
— Trening prowadzony metodą HardStyle Pavla Tsatsouline'a przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet — wyjaśnia Piotr Okliński, instruktor systemu StrongFirst. — Podczas ćwiczeń używa się odważników „girja”, które od wieków używane są przez rosyjskich sportowców.
Pierwsze wzmianki na ich temat można odnaleźć w dokumentach już z XVII wieku. Ze względu na ich zmienny środek ciężkości, odważniki angażują wszystkie partie mięśniowe wpływając na harmonijny rozwój.

Dla zawodników MMA i nie tylko
— Od jakiegoś czasu rosyjskie odważniki przyjmują się z powodzeniem na Zachodzie — mówi Piotr Okliński. — To zasługa Pavla Tsatsouline'a, byłego instruktora rosyjskich służb specjalnych "Specnazu".
Odważniki kulowe, powszechnie nazywane — kettlebell, reprezentują prosty design, a z drugiej strony dają wiele możliwości. Podczas treningów używają ich zawodnicy MMA oraz innych sportów walki.
Po co więc wyposażać siłownię w mnóstwo, coraz bardziej udziwnionych maszyn, wyspecjalizowanych jedynie w rozwoju poszczególnych części ciała poprzez ich wyizolowanie, kiedy można zbudować swoją siłę harmonijnie, za pomocą tradycyjnych odważników kulowych? W krótkim czasie wielu znamienitych przedstawicieli amerykańskiego świata fitnessu i sportów siłowych wdrożyło je do swojego programu szkoleniowego, a niektórzy z nich zostali nawet instruktorami.

Coraz popularniejsza w Polsce
W Polsce trening metodą HardStyle zagościł w 2010 roku za sprawą założyciela Centrum Kettlebell — Dariusza Walusia, który odbył na Węgrzech kurs instruktorski, zaliczył egzaminy metodyczne oraz testy siłowe i w konsekwencji otrzymał tytuł RKC z rąk samego Pavla Tsatsouline'a. Ten wyznaczył go osobiście na swojego przedstawiciela na Polskę oraz nadał uprawnienia do prowadzenia szkoleń przyszłej kadry instruktorskiej. Dzięki usystematyzowanej wiedzy i stałemu kontaktowi z Pavlem, metoda HardStyle przyjmuje się w naszym kraju zyskując uznanie głównie wśród przedstawicieli sportów siłowo wytrzymałościowych oraz sportów walki — dla których jest wręcz idealna. Najnowszy system oparty o metodę HardStyle nosi nazwę StrongFirst. Od czerwca ubiegłego roku treningi odbywają się również w Centrum Kettlebell „StronBear” w Olsztynie. woj

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB