Obrączka - biżuteria na całe życie

2015-02-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-03 14:33:00)

Najważniejszą biżuterią na ślubie są, oczywiście, obrączki, które państwo młodzi nakładają sobie podczas ceremonii w kościele czy urzędzie. Jednak, oprócz nich, warto zadbać też o inne elementy biżuterii, które potrzebne będą przede wszystkim do uzupełnienia kreacji panny młodej.

Obrączka - biżuteria na całe życie

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Kiedy wybieramy obrączki, najczęściej skupiamy się na ich wyglądzie. Jednak państwo młodzi powinni zwrócić uwagę także na ich trwałość i funkcjonalność – przecież obrączki mają im służyć do końca życia.
Tradycyjnym i najczęściej wybieranym metalem na obrączki jest złoto. Warto zwrócić uwagę na jego próbę i odcień. Im wyższa próba, tym droższe i trwalsze będą obrączki. Nadal najbardziej popularne są obrączki w klasycznym, żółtym odcieniu, choć coraz częściej młode pary decydują się na obrączki z białego złota. Bardzo modne są też obrączki wykonane w kilku kolorach złota: białym, żółtym i czerwonym.


Efektowna platyna


Niemal dwa razy droższe, ale też bardziej trwałe są obrączki wykonane z platyny. Są cięższe, odporne na ścieranie i mają naturalny połysk, który nie zanika wraz z latami użytkowania. Jedyną wadą platyny wydaje się być cena — platynowa obrączka jest dwa razy droższa niż ta wykonana z osiemnastokaratowego złota. Jeśli sam metal to dla nas za mało, możemy zdecydować się na obrączki ozdobione szlachetnymi kamieniami. Niestety, nie wszystkie są na tyle trwałe i odporne na uszkodzenia, aby nosić je na co dzień. Najlepsze będą diamenty, rubiny i szafiry, natomiast unikać należy opali.

Dopasowane do dłoni


Oprócz materiału na obrączki równie ważny jest ich fason. Warto wybierać modele o zaokrąglonych, łagodnych krawędziach. Pamiętajmy, że węższe obrączki bez zdobień są wygodniejsze niż szerokie i bogato zdobione. Osoby z drobnymi, delikatnymi dłońmi lepiej będą się prezentować w wąskich, małych obrączkach. Natomiast szersze czy bogato zdobione obrączki lepiej wyglądają na dużych dłoniach o długich palcach.
Gdy już materiał, wygląd i kolor obrączek jest wybrany, musimy dobrać właściwy rozmiar. Nie ma nic gorszego niż za luźna lub za ciasna obrączka, z którą będziemy siłować się przy ołtarzu.

Fot. Fotolia.com

Dobrze dobrana biżuteria


Panna młoda powinna również zadbać o biżuterię do swojej ślubnej kreacji. Najlepiej prezentują się komplety — kolczyki, naszyjnik, bransoletka, dzięki czemu cała stylizacja jest uporządkowana i jednorodna. Biżuterię warto wybierać dopiero wtedy, gdy mamy wybraną suknię ślubną. Wiele bowiem zależy od jej kroju, stylistyki, ilości świecidełek w samej sukni. Zasada jest prosta — im bardziej zdobiona jest suknia, tym delikatniejsza i stonowana powinna być biżuteria. Panna młoda ma przecież wyglądać stylowe i elegancko, a nie błyszczeć się jak choinka.
abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB