Po męsku do ołtarza

2014-01-23 15:23:23 (ost. akt: 2014-01-27 14:34:46)

Młoda para musi być zgrana pod względem ubioru, dlatego strój dla mężczyzny należy wybrać dopiero wtedy, gdy już będzie wiadomo, jaką suknię założy jego wybranka. A wybór na rynku męskiej mody ślubnej jest z roku na rok coraz większy.

Gdy pan młody chce podążać za nurtem kreatorów mody, wybierze garnitur o szczupłej linii — doskonale skrojony, dopasowany do sylwetki, nigdy jednak zbyt obcisły. W spodniach pojawiła się obniżona linia pasa, zmierzająca w kierunku „biodrówek”. W nadchodzącym sezonie ślubnym szyku dodawać będą też ozdobne kamizelki z fularami lub krawatami kaskadowymi.
Oprócz garniturów czy surdutów, na mężczyzn czeka szeroka oferta uzupełniających dodatków. Dodatki dla pana młodego dopełniają całości i nadają ubiorowi określony charakter. Są to: kamizelka, musznik i butonierka, a także spinki do mankietów, zegarek czy pasek do spodni. Wszystkie dodatki powinny być wybrane świadomie, pasować do siebie formą i kolorem. Jeżeli młodzi decydują się na jakiś kolor przewodni, to butonierka czy krawat musza do niego nawiązywać.
Elegancki pan młody coraz częściej sięga po klasyczne i sprawdzone wzorce ubioru. Świetnie sprawdza się tu frak angielski,grafitowy męski żakiet o wydłużonej ku tyłowi i zaokrąglonej linii. Do tego jaśniejsza szara kamizelka i prążkowane spodnie.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się też garnitur jednorzędowy, wykonany z najlepszych materiałów, dający wrażenie lekkiego połysku. Jest odporny na zgniecenia, a przy tym miękki i delikatny w dotyku. Marynarka powinna być idealnie dopasowana, zwłaszcza rękawy, które nie powinny być ani za długie, ani za krótkie. Mankiet koszuli powinien lekko wystawać poza rękaw. Klasyka nie podlega wpływom mody. Wybierając strój tradycyjny należy więc postawić na prostotę.
Pamiętajmy, jednak o umiarze i złotej zasadzie "mniej znaczy więcej". abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB